Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2011

Επίσκοποι προελθόντες εκ της Μονής

ΕΠΙΣΚΟΠΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Προελθόντες εκ της Αδελφότητος της Μονής.
Ευρίπου Βασίλειος Παναγιωτακόπουλος 18.12.1968

Γουμενίσσης Δημήτριος Μπεκιάρης 15.10.1989 (διετέλεσε και Ηγούμενος)
Χριστουπόλεως Πέτρος Δακτυλίδης 27.01.1995
Καστοριάς Σεραφείμ Παπακώστας 05.10.1996
Μάνης (Γυθείου) Χρυσόστομος Κορακίτης 06.10.1996
Φθιώτιδος Νικόλαος Πρωτοπαπάς 06.10.1996
Γλυφάδας Παύλος Τσαούσογλου 14.10.2002 (διετέλεσε και Ηγούμενος)
Μεσογαίας Νικόλαος Χατζηνικολάου 30.04.2004
Λευκάδος Θεόφιλος Μανωλάτος 27.06.2008
Κηφισίας Κύριλλος Μισιακούλης 14.05.2010
Σαλώνων Αντώνιος Αβραμιώτης 10.03.2012
Θαυμακού Ιάκωβος Μπιζαούρτης 11.03.2012 (διατελεί Καθηγούμενος)
Νικοπόλεως Χρυσόστομος Τσιρίγκας 06.10.2012

Τελευτ.Ενημέρωση 06.10.2012